spravy.sk spravy.sk

Louisa pritiahol na Zemplín Southorn, referencie dodali aj britskí reprezentanti
zdroj: foto jäzva

Louisa pritiahol na Zemplín Southorn, referencie dodali aj britskí reprezentanti

Staré priateľstvá môžu mať cenu zlata a svoje o tom vie aj čerstvá posila michalovskej Dukly Mark Louis. Korene jeho príchodu na Zemplín totiž siahajú ešte do roku 2015 a sú spojené s pôsobením v klube Portland Pirates. Práve tam sa 33-ročný rodák z kanadskej Ponoky stretol s o tri roky mladším krajanom Jordonom Southornom.

Keď sa na Michalovce nečakane „vykašľal“ Jurij Repe, upozornil Southorn manažment „líšok“ práve na svojho bývalého spoluhráča. Slovo dalo slovo a ich cesty sa tak po rokoch zišli v srdci Zemplína.

„Áno, hrávali sme spolu ešte v Severnej Amerike a som rád, že sa naše cesty opäť spojili. Určite mal v tom prsty aj on a dúfam, že budem pre Michalovce prínosom,“
pousmial sa Mark Louis. 

Tréner Miroslav Chudý verí, že čerstvá posila potvrdí pozitívne referencie servírované Southornom. 

„Záujem o zisk obrancu sme avizovali už po výpadku Repeho. Referencie o Markovi nám dodal Southorn a vieme o ňom, že je to defenzívny a tvrdý typ, vhodný aj na oslabenia. Presne takého hráča sme hľadali a veríme, že pre nás bude platnou posilou,“ okomentoval príchod kanadského zadáka tréner Dukly.

Pri zbere informácií o svojom novom pôsobisku sa však Louis nespoliehal iba na Southorna, ale aj na zdroje z britských ostrovov. Posledné štyri sezóny totiž obliekal dres Cardiffu Devils. Práve počas tohto obdobia odohral aj dva prípravné zápasy proti Popradu (Kamzíci vtedy v Cardiffe prehrali 2:3 a vyhrali 5:4).

„Môj dojem bol veľmi dobrý. Slovenskí hokejisti sú rýchli a technicky zruční. O Michalovciach mi však hovorili aj viacerí chlapci z reprezentácie Veľkej Británie. Pred majstrovstvami sveta na Slovensku tu mali prípravný kemp a dodali mi samé pozitívne referencie. Pochvaľovali si štadión, zázemie i samotné mesto. Ja osobne som ho ešte vzhľadom na karanténu nespoznal, ale určite sa na to teším,“ pokračoval kanadský obranca, ktorý odštartoval svoje pôsobenia na východe Slovenska v domácej izolácii. „Ja osobne som nakazený nebol, ale všetci vidíme, čo sa deje vo svete. Snažím sa preto starať o svoju imunitu a nebrať veci na ľahkú váhu. Všetci predsa chceme návrat do normálu a hrať konečne hokej.“Prvým krokom k tomuto cieľu je návrat do tréningového procesu, ktorý zažili Michalovčania v utorok. Už v piatok by mali odohrať zápas v košickej Steel Aréne.

„Konečne sme späť na ľade. Po takej pauze to nie je nikdy ľahké, ale verím, že sa do toho dostanem rýchlo,“ uviedol obranca, ktorý ešte neodohral v aktuálnej sezóne ani jednu súťažnú minútu. Góly by od neho fanúšikovia „líšok“ očakávať nemali, no súperi by mali byť na pozore. „Snažím sa hrať tvrdý hokej a starám sa hlavne o veci v našom obrannom pásme. Povedal by som, že som tímový hráč, ktorého prioritou je úspech mužstva.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipos Extraliga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia