spravy.sk spravy.sk

Skalopevný Kiviaho si brúsi zuby na DVTK, Michalovčania sa vrátia do akcie v malom derby
zdroj: jäzva

Skalopevný Kiviaho si brúsi zuby na DVTK, Michalovčania sa vrátia do akcie v malom derby

Ako sme si už zvykli, aj dnešný program siedmeho kola Tipos extraligy je výrazne poznačený karanténou. Do akcie sa tak dostanú iba štyri tímy, ktoré si už prešli liečbou koronavírusu.

HC Nové Zámky – DVTK Jegesmédvek Miškovec - 18:00

Nové Zámky uspeli v posledných dvoch zápasoch proti Trenčínu i Zvolenu a vďačia za to predovšetkým skvelému brankárovi Henrimu Kiviahovi. Dvadsaťšesťročný rodák z fínskej Lappeenranty je momentálne štatistickým lídrom Tipos extraligy. V troch zápasoch inkasoval v priemere 1,5 gólu a zneškodnil takmer 95 percent striel. Strelcov z Miškovca teda nečaká nič jednoduché. Maďarský účastník navyše ešte nevyhral ani jeden zo štyroch zápasov. Po troch tesných, jednogólových prehrách, utrpel naposledy v Košiciach porážku 1:4. Forma a herná pohoda sú teda na strane Býkov.

Náš tip: 1
HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce - 18:00 (SPORT1)

V malom východniarskom derby majú tentoraz výhodu herného rytmu domáci hokejisti. Košičania po prekonaní korony prehrali vo Zvolene, no v utorok sa potešili z víťazstva nad Miškovcom. Vo výbornej forme sa prezentuje útočník Pavel Klhůfek, ktorý nastrieľal v prvých dvoch zápasoch štyri góly. Zemplínčania vstúpili do sezóny dvoma výhrami, no potom ich zastavil vírus. Duklu tak čaká náročný návrat, ktorý komplikuje aj najväčšie klzisko súťaže. Herná kvalita je však určite na strane hostí, čo otvorene priznal aj domáci tréner Jan Šťastný: "Karta sa otočila. Zatiaľ čo vlani sme boli favoritmi týchto zápasov my, teraz je to Dukla. Verím však v obojstranne kvalitný zápas a súpera s najvyššími ambíciami chceme potrápiť. Pomýšľame na body."

Michalovský tréner Miroslav Chudý je zvedavý hlavne na kondíciu tímu po dlhšej prestávke: "Vstup do ligy sme mali výborný a teraz sa chceme rýchlo dostať tam, kde sme končili. Verím, že chalani to zvládnu. Pauza bola dlhá a všetci sa už tešíme na tento zápas."

Náš tip: X2

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipos Extraliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia