spravy.sk spravy.sk

V jedinom nedeľňajšom súboji hostia Líšky Býkov
zdroj: jäzva

Nedeľňajší program Tipos extraligy ponúka iba jediný duel. V rámci dohrávky tretieho kola sa na Zemplíne stretnú domáca Dukla so súperom z Nových Zámkov.

3.kolo Dukla Michalovce – HC Nové Zámky - 16:00 (RTVS)

Domáce "líšky" môžu hovoriť o vydarenom vstupe do sezóny. Na dve víťazstvá z úvodu nadviazali aj po korona prestávke a v Košiciach uspeli 4:3 gólom Mareka Bartánusa v predĺžení. Zle však na tom nie sú ani "býci". Nové Zámky zdolali v posledných dvoch kolách Trenčín a Zvolen, pričom brankár Kiviaho inkasoval iba jediný gól. V minulej sezóne vyhrali Michalovce prvé tri vzájomné zápasy, potom sa začala karta otáčať a dvakrát uspeli Zámky. Tentoraz sú favoritmi domáci, ktorí sa v lete výrazne posilnili. Ich útočná sila sa prejavuje hlavne v presilových hrách. Dukla využila takmer 39-percent početných výhod a v tomto smere je najlepším tímom ligy. Nové Zámky majú naopak v tomto smere značné rezervy a s 5,88 percentami sú druhým najhorším tímom v presilovkách. Horšie sú na tom iba Košice.