spravy.sk spravy.sk

Poprad a Slovan obnovili tréningový proces
zdroj: jäzva

Poprad a Slovan obnovili tréningový proces

Hokejisti HK Poprad a HC Slovan Bratislava oživili po korona karanténe tréningový proces a pripravujú sa na návrat do súťažného diania.

Popradskí "kamzíci" vykorčuľovali na ľad v oklieštenom zložení. Tréner Peter Mikula ešte čaká na pretestovanie a 27 korčuliarov tak podľa oficiálnej klubovej stránky trénovalo pod vedením dočasnej trénerskej trojice Skokan – Suchý – Salát. Tréneri juniorského tímu spolu s trénerom brankárov mali k dispozícií hokejistov, ktorým bola nákaza zistená po prvom testovaní. Tých dopĺňali hráči juniorky.

Ďalší korčuliari sa spolu s trénerským štábom pripoja k tímu v stredu. Najbližší zápas odohrajú Popradčania v nedeľu 1. novembra proti Liptovskému Mikulášu.

Karanténne obdobie sa už skončilo aj v Bratislave. Tréner Roman Stantien mal k dispozícii kompletný 27-členný káder, vrátane novej posily Cama Leeho. Výnimkou bol útočník Jakub Sukeľ, ktorý sa pripravuje po menšom chirurgickom zákroku ruky v posilňovni.

"Je za nami dlhší tréningový výpadok. Na chlapcoch niekooľkodňovú absenciu akejkoľvek záťaže samozrejme vidieť. Chceme, aby sme sa čo najrýchlejšie dostali opäť do tempa a boli pripravení naskočiť do kolotoča zápasov. Tomu sme prispôsobili tréningový mikoryklus počas najbližšieho týždňa, ktorý uzavrieme v nedeľu duelom v Nových Zámkoch," poznamenal Stantien pre klubový web hcslovan.sk. 

Belasí odohrajú najbližší zápas 1. novembra na ľade Nových Zámkov.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipos Extraliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia