spravy.sk spravy.sk

Krvavý Chovan zaplnil prázdne miesto v Eliášovej poličke, cenný puk získal aj Krasničan
zdroj: jäzva

Krvavý Chovan zaplnil prázdne miesto v Eliášovej poličke, cenný puk získal aj Krasničan

Košickí hokejisti vstupovali do zápasu proti Liptovskému Mikulášu s vizitkou tímu s najhoršími presilovými hrami v lige. Prvá tretina znížila percento ich využívania ešte viac nadol a „oceliari“ v nej nevyužili štyri početné výhody v rade.

„Na papieri to vyzerá štatisticky nepekne, ale presilovky sme nehrali zle. Dobre sme v nich kombinovali a škoda, že nepadol gól. Mohlo to byť ľahšie a pokojnejšie,“ poznamenal kapitán Michal Chovan.

O využitie presilovky sa napokon postaral až 32 sekúnd pred koncom za stavu 4:1 devätnásťročný Juraj Eliáš. Percento úspešnosti svojho tímu tak pozdvihol aspoň na 8,3 percent (Košice využili dve z 24 početných výhod).

„Presilovky sme hrali celkom fajn a mali sme v nich aj veľa striel. Výborne im však zachytal brankár. Som rád, že napokon to vyšlo na mňa. Presilovky som totiž nehral a v tom momente mi len tréner zakričal, aby som tam vybehol. A bol z toho gól
,“ pousmial sa Juraj Eliáš, ktorý strelil svoj prvý extraligový gól v šestnástom zápase kariéry. „Je to super, ale veľká vďaka patrí celej presilovkovej päťke a hlavne Mišovi Chovanovi. Ja som si tam už iba zlízal smotanu. Na tento prvý gól som si musel trochu počkať a konečne môžem pridať na poličku puk, ktorý mi ho bude pripomínať. Ďakujem Maťovi Bellušovi, ktorý mi ten puk pohotovo odložil. Ja som na to totiž v prvej chvíli vôbec nemyslel."

Michal Chovan
jäzvaVeľa pritom nechýbalo a kapitán Chovan by mladému spoluhráčovi na gól nenahral. Ešte v druhej tretine totiž odišiel do šatne so skrvaveným nosom.

„Išiel som tam hokejkou do strely a puk som si sám tečoval do nosa. Dúfam, že to nie je zlomené. Bolo tam dosť krvi, vyzerám ako idiot, ale podstatné je, že to dopadlo dobre a máme tri body,"
odfúkol si Chovan, ktorému pretekali kvapky krvi do rúška aj počas pozápasového rozhovoru. 

Košice po góle Krasničana
jäzva


Spoločne s Eliášom sa z premiérového gólu extraligovej kariéry potešil aj 24-ročný Martin Krasničan. Stačili mu na to tri štarty.

„Gól samozrejme poteší, ale je to hlavne Baránkova robota. Ak by som po takej prihrávke neskóroval, tak by to bolo smutné. Každého útočníka však góly potešia a takto aspoň nebudem pod stresom,
" odfúkol si prešovský odchovanec, ktorý pôsobil od dorasteneckých čias v zahraničí. Zisk troch bodov a posun na piatu priečku vníma ako potrebný psychický impulz pre omladený tím. „Pred štartom sezóny sme nemali veľké oči, ale stále sú to Košice a potrebujeme bodovať. Inak by sme sa dostali pod tlak fanúšikov. Stále však ideme skromne od zápasu a musíme hrať zodpovedne nehľadiac na meno súpera.“

Dva premiérové góly mladých hráčov potešili aj trénera Jana Šťastného.

„Určite je to príjemné. Chlapci poctivo pracujú a čakajú na šancu. Štvrtý útok odohral výborný zápas a Martina Krasničana gól určite povzbudí. Juraj Eliáš hrá v posledných zápasoch to, čo od neho požadujeme. Aj preto dostal v závere presilovku za odmenu. Výborne ho v nej našiel Mišo Chovan, ale sebavedomiu mladých chlapcov to iba pomôže,
“ dodal tréner HC Košice.

Košice - Liptovský Mikuláš (27.10) (118 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipos Extraliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia