spravy.sk spravy.sk

Premiér Ontária verí, že OHL sa bude hrať aj s bodyčekmi
zdroj: TASR-AP

Premiér Ontária verí, že OHL sa bude hrať aj s bodyčekmi

Premiér kanadskej provincie Ontário Doug Ford verí, že juniorská súťaž Ontario Hockey League (OHL) sa bude hrať aj naďalej s bodyčekmi.

Ford uviedol na twitteri, že s vedením OHL pracuje na pláne súťažného návratu, ktorý zahŕňa aj fyzický kontakt. Pripustil, že tento plán musia ešte schváliť zdravotnícki experti. Premiér provincie tak reagoval na sobotňajšie rozhodnutie ministerky športu Ontária Lisy MacLeodovej, ktorá v rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu zakázala v novej sezóne OHL bodyčeky.

Ministerka argumentovala tým, že eliminácia fyzického kontaktu je nevyhnutnosťou pre všetky športy v provincii, aby sa spomalilo šírenie ochorenia. 

MacLeodová dala príklad z ďalšej juniorskej súťaže Quebec Major Junior Hockey League (QMJHL), v ktorej museli po náraste prípadov nákazy rušiť zápasy. 

QMJHL je jediná aktívna z troch hlavných kanadských juniorských líg, no pre zdravotnícke opatrenia momentálne nemôže hrať až osem z osemnástich tímov.

Vedenie OHL vo štvrtok oznámilo, že plánuje odštartovať skrátenú sezónu 4. februára, Western Hockey League by sa mala začať v úvode januára.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia