spravy.sk spravy.sk

Hudáček rozprestrel anjelské krídla, o pomoc žiada deti
zdroj:

Hudáček rozprestrel anjelské krídla, o pomoc žiada deti

Brankár moskovského Spartaka Július Hudáček predstavil nový charitatívny projekt. Počas dvoch decembrových zápasov (22. 12. proti AK Bars Kazaň a 23. 12. proti Podoľsku) nastúpi v špeciálnej maske navrhnutej deťmi.

"Spoločne s ľuďmi z Dobrého anjela sme rozmýšľali nad tým, ako by sme mohli pomôcť. Potom sme si uvedomili, že deti radi kreslia a túto ich kreativitu by sme mohli využiť pre zisk nejakého pekného motívu. Zo všetkých návrhov si potom vyberiem taký, ktorý sa objaví na mojej špeciálnej maske,“ predstavil zaujímavú charitatívnu aktivitu Hudáček pre hokej.sk.

Maska by mala obsahovať tri prvky spojené s anjelskými krídlami, olympiádou v Moskve z roku 1980 a Spartakom Moskva.

„V spomínaných zápasoch si oblečieme dresy dizajnované pri príležitosti štyridsaťročného jubilea organizácie olympiády v Moskve. Deti sa teda môžu inšpirovať napríklad milým maskotom Míšom či logom. Kreativite sa medze nekladú. Výsledný motív mi potom na masku nastrieka Peťo Wolf,
“ priblížil J. Hudáček, ktorý venuje celý výťažok z posezónnej dražby masky Dobrému anjelovi.

A čo by si navrhol na masku on sám? „Osobne sa mi veľmi páči jednoduché logo olympiády z roku 1970 a silný dojem na mňa urobil aj otvárací ceremoniál. Išlo o olympiádu v časoch studenej vojny a neboli tam teda všetci najlepší športovci sveta. Bola to však veľmi pekná olympiáda,“ pripomenul slovenský brankár.

Dodajme len, že práve na moskovskej olympiáde vybojovali zlatú medailu futbalisti Československa. Členmi zlatej partie boli aj dvaja Slováci František Kunzo a Stanislav Seman.


PODMIENKY SÚŤAŽE

Do súťaže sa môže zapojiť detský pacient z Dobrého anjela alebo dieťa onkologicky chorého rodiča z Dobrého anjela. Stačí, ak v termíne od 2.11. do 15.11. pošle na email hokejovamaska@dobryanjel.sk návrh masky pre Jula podľa šablóny. Stačí odfotiť alebo zoskenovať papierový obrázok.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Spartak Moscow

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia