spravy.sk spravy.sk

Liptáci pricestovali do Košíc za vlastné a na vlastných autách, zápas bol aj tak zrušený
zdroj: jäzva

Liptáci pricestovali do Košíc za vlastné a na vlastných autách, zápas bol aj tak zrušený

Na vlastných autách, na vlastné náklady a bez realizačného tímu. Takto dnes dorazili hokejisti Liptovského Mikuláša na zápas 13. kola Tipos extraligy do Košíc.

Prišli sme hrať a uvidíme, čo sa bude diať. Licenciu má stále MHK 32 a my máme platné zmluvy s MHK 32. Sme teda odhodlaní hrať a uvidíme, čo z toho napokon bude,“ vyslovil sa kapitán Rudolf Huna. Jedným dychom priznal aj znechutenie zo súčasného diania. „V prvom rade sme už z toho všetci unavení. Už sa to vlečie pridlho a my hráči to ovplyvniť nemôžeme. Nech si to vyriešia kompetentní medzi sebou a nás by do toho zaťahovať nemali. My chceme hrať hokej.“

Liptáci pricestovali na vlastných autách a bez trénerov. „Netuším, či prídu aj tréneri. Uvidíme,“ zareagoval najskúsenejší hráč tímu, ktorý dve hodiny pred zápasom netušil ani to, či budú k dispozícii registračné preukazy a či teda tím na zápas naozaj nastúpi. „Sami ešte nevieme. Ak sa hrať nebude, tak sa vrátime domov. My však hrať chceme a preto sme sem pricestovali. Tých problémov už máme naozaj plné zuby.“

Znechutenie z raritnej situácie odprezentoval aj český brankár Filip Krasanovský.

Je to veľmi zaujímavá, no hlavne nepríjemná situácia. Musíme však bojovať,“ povedal nám 22-ročný český brankár. „Ako tím sme však jednotní a povedali sme si, že ideme. Do jedného. Sme jeden tím, jedna partia a ťaháme za jeden povraz. Nechceli sme to prehrať bez boja ako v Detve. Máme radi hokej a chceme bojovať.“Zápas medzi Košicami a Liptovským Mikulášom bol napokon aj tak zrušený. Hostia totiž nemali so sebou žiadnu "zodpovednú osobu". S tímom totiž nepricestovali tréneri a ani nikto z realizačného tímu. 

"V kútiku duše som stále veril, že sa tréneri objavia a budeme môcť hrať. Ťažko sa mi hľadajú slová a všetci sme z toho nesmierne unavení," skonštatoval Rudolf Huna po zrušení zápasu. "Na sklonku kariéry som zažil opäť niečo nové. V tejto chvíli to však nie je o nás hráčoch. My chceme robiť iba svoju prácu, z ktorej sa tešíme. Je to unavujúce, ale neostáva nám nič iné, iba sa vyzliecť, nasadnúť do áut a ísť domov."

Liptovský Mikuláš tak čaká druhá kontumácia v rade. "Je to tak a ocitáme sa tak na tenkom ľade. Verím však, že ten ľad nepraskne a budeme pokračovať v sezóne. Tretia kontumácia by však znamenala úplný koniec. Poviem pravdu, už vo vo mne kypí a je toho priveľa. Chceme trénovať, chceme hrať."

Dôvody zrušenia zápasu objasnil rozhodca Tomáš Orolin. "Predzápasové skutočnosti zo strany Liptovského zápasu neboli odovzdané. Nemali sme k dispozícii zápis a neuskutočnilo sa ani elektronické potvrdenie zo strany zodpovedných ľudí z Liptovského Mikuláša. Preto sme zápas ani nezačali. Zodpovednosť za správnosť iniciál a ostatných potrebných údajov môžu iba poverené osoby. Zo strany Liptovského Mikuláša sú v informačnom systéme uvedené mená Ladislava Pidu a Milana Čankyho, ktorí môžu podpisovať zápis. Ani jeden z nich však zápis nepodpísal a žiadny z hráčov to urobiť nemohol. Prevzal by tým na seba celú zodpovednosť a navyše by mohol čeliť disciplinárnemu stíhaniu na prisvojenie funkcie, ktorá mu nepatrí."

Liptáci v Košiciach (43 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Liptovský Mikuláš

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipos Extraliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia