spravy.sk spravy.sk

Brejčák už záujem z NHL nečaká, pred osobnými štatistikami uprednostňuje tímový úspech
zdroj: jäzva

Brejčák už záujem z NHL nečaká, pred osobnými štatistikami uprednostňuje tímový úspech

Počas letného Tatranského pohára podľahli popradskí hokejisti bratislavskému Slovanu na domácom ľade 3:5, no počas ostrej sezóny sa karta otočila. Víťazstvo 2:1 z hlavného mesta potvrdili zverenci Petra Mikulu aj pod Tatrami a triumf 4:1 ich posunul na čelo tabuľky.

„Nebolo to jednoduché, ale pomohol nám dobrý úvod a rýchly gól. Pomohlo to psychike a dostali sme pohodu na hokejky,“ pochvaľoval si po cennom víťazstve dvojgólový Lukáš Handlovský. Svoj prvý gól zápasu strelil už po 66 sekundách hry. „Výbornú prácu tam odviedli chlapci a hlavne parádna strela Dana Brejčáka. Ja som to iba sklepol a myslím si, že brankár nič nevidel.“

Tridsaťštyriročný krídelník nadviazal na svoje gólové vystúpenie z Nitry a po deviatich zápasoch má na svojom konte už šesť presných zásahov. „Po vynútenej pauze som sa dostával do kondičky pomalšie, ale teraz je to už fajn a cítim sa naozaj dobre,“ okomentoval svoju hernú pohodu Handlovský. 

Lukáš Handlovský
jäzva


Istota sála aj z hry obrancu Daniela Brejčáka, ktorý asistoval pri prvom i poslednom góle Popradu a svoju bilanciu upravil na 0+6.

„Pre mňa tie body dôležité nie sú, veď do NHL už určite nepôjdem,
“ pousmial sa 34-ročný odchovanec hokeja pod Tatrami. „Osobne stále čakám na tímový úspech a to je pre mňa najdôležitejšie. Mužstvo je poskladané tak, aby dokázali zabrať všetky päťky. Takto by to malo byť vo všetkých úspešných tímoch.“

Výsledok 4:1 je pomerne jasný, no na strely vyhrali hostia 35:24 a v druhej tretine dokonca prestrieľali „kamzíkov“ v pomere 15:6.

„Vedeli sme o kvalitnej fazóne Slovana. Po nevýrazných výkonoch sa zlepšili a tri body preto tešia. Myslím si, že sme hrali počas celého zápasu kvalitný hokej. Iste boli tam aj hluchšie chvíľky, ale celkovo sme to zvládli dobre
,“ dodal Daniel Brejčák.

Podľa hosťujúceho kapitána Michala Sersena sa prejavila aj oklieštená zostava "orlov". "Chýbali nám kľúčoví hráči z prvých dvoch pätiek. Nechceme sa však vyhovárať. Herne to nebolo také zlé, ale musíme byť oveľa lepší v predbránkových priestoroch. Tam sme to nezvládli."

Belasí tak prišli o peknú štvorzápasovú sériu prehier. "Každá prehra mrzí a chceme vyhrať každý zápas. Sezóna je však dlhá a ešte nelámeme palicu. Pred nami je veľa zápasov a veľa roboty. Ideme teda ďalej," pridal Sersen.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipos Extraliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia