spravy.sk spravy.sk

SHL odštartuje v piatok, nadstavbová časť nebude
zdroj: jäzva

SHL odštartuje v piatok, nadstavbová časť nebude

Slovenská hokejová liga (SHL) opätovne odštartuje v piatok 20. novembra štyrmi zápasmi neodohratého 1. kola.

Počas pondelňajšieho online mítingu sa na tom uzniesli členovia Ligovej rady a zástupcovia klubov, ktorí zároveň zúžili program sezóny o nadstavbovú časť. 

Do piatkového reštartu ligy sa nezapoja hokejisti Spišskej Novej Vsi, ktorí sú v karanténe. SHL pauzovala pre prísne protipandemické opatrenia Ústredného krízového štábu od polovice októbra. Dovtedy v nej kluby odohrali osem stretnutí.

Jedno sa uskutočnilo v rámci druhého kola, štyri v 3. kole a zostávajúce tri absolvovala slovenská reprezentácia do 18 rokov proti Spišskej Novej Vsi, Martinu a Trnave. O jej pokračovaní v SHL sa rozhodne neskôr. 

Ďalšie fungovanie osemnástky totiž závisí od blížiaceho sa rozhodnutia Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) ohľadom organizácie svetových šampionátov v danej vekovej kategórii. Informoval portál hockeyslovakia.sk. Hráči Spišskej Novej Vsi by sa mali pridať od budúceho týždňa: "Počítame, že od budúceho týždňa budú späť v kolotoči zápasov. Na pondelňajšom mítingu sme sa dohodli, že súťaž sa opätovne začne v piatok 20. novembra zápasmi prvého kola, pričom v nasledujúcich hracích dňoch budeme pokračovať ďalším neodohraným 4. kolom v poradí, čo znamená, že začíname prakticky od začiatku. Nedohrané zápasy 2. a 3. kola sa odohrajú individuálne. Kluby sa v prevažnej väčšine zhodli, že program sezóny zúžime o nadstavbovú časť. Sedí to termínovo a zároveň budeme mať vytvorený priestor na dohrávky. Išlo o logické rozhodnutie na základe aktuálnej situácie. Základná časť bude pozostávať z 36 kôl, po nich bude nasledovať play-off," uviedol pre hockeyslovakia.sk člen Ligovej rady Rastislav Konečný. 

Program hracích dní sa rozšíri o nedele, prvá bude už 22. novembra: "Nedele sme museli vložiť do programu, aby sme mohli dohrať dosiaľ neuskutočnené kolá. Dovedna ich bude minimálne päť v nasledujúcich štyroch mesiacoch, čo nepredstavuje dramatickú zmenu v rozpise zápasov, ostávajú nám ešte ďalšie na prípadné dohrávky." 

Program 1. kola SHL - piatok 20. novembra:

HK VITAR Martin – HK Gladiators Trnava 

HC Topoľčany – HC 19 Humenné 

MHK Dubnica nad Váhom – HK'95 Považská Bystrica

HK iClinic Skalica – HK AUTORÁCZ Levice

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia