spravy.sk spravy.sk

Východniarske derby ozdobené debutom Valtonena, Gašparov návrat pod Poľanu
zdroj: jäzva

Východniarske derby ozdobené debutom Valtonena, Gašparov návrat pod Poľanu

Piatkový program 15. kola Tipos extraligy ponúka päť zaujímavých stretnutí.

Zápas kola: Poprad - Michalovce
Favorit kola:
Nové Zámky
Čierny kôň kola:
Košice
Otázka kola:
Ako sa prejaví na michalovskej hre príchod fínskeho trénera Valtonena?
Hráč, ktorého sa oplatí sledovať:
Rastislav Gašpar. Dvadsaťšesťročný odchovanec banskobystrického hokeja zažil v úvode sezóny parádny štart v drese Detvy a vypýtal si tým ponuku do Slovana. V prvom vzájomnom zápase strelil belasým dva góly, teraz sa vráti pod Poľanu v drese súpera. Pripomenie sa bývalým spoluhráčom ôsmym gólom sezóny?

HC Nové Zámky – MHK 32 Liptovský Mikuláš - 17:00

Nové Zámky si udržujú kvalitnú fazónu a na prvý Poprad strácajú iba jediný bod. Sklamanie z prehry vo Zvolene "Býci" zažehnali víťazstvom nad Michalovcami. Aj nálada na Liptove je o máličko lepšia. Mikuláš pokračuje a vo Zvolene ukoristili zverenci Milana Jančušku aj svoj prvý bod sezóny. V priebehu zápasu dokonca viedli 2:0. Favorit zápasu je každopádne jasný a body by mali ostať na juhu Slovenska.

Náš tip: 1

HC 07 Detva – HC Slovan Bratislava - 18:00 h

Priamy súboj tabuľkových susedov o piate miesto sľubuje atraktívny ofenzívny hokej. Všetci si zaiste dobre spomínajú na prvé meranie síl v Bratislave. Detva vtedy vyhrala 7:6, pričom dva góly strelil Rastislav Gašpar. Možno aj vďaka tomu zaujal belasých a dnes sa tak vráti na známe miesto v drese súpera. Slovan vyhral päť z posledných šiestich zápasov, Detva uspela v štyroch zo šiestich prípadov. Obe strany sa tak môžu popýšiť dobrou formou a pohodou. Hosťom robia vrásky iba problémy brankára Makarova s chrbticou.

Náš tip: X2

DVTK Jegesmédvek Miškovec – HC 05 Banská Bystrica - 18:00

Hráči jediného maďarského zástupcu v lige prišli o trojzápasovú víťaznú sériu, keď prehrali v Bratislave 3:6. "Barani" podľahli Popradu 2:5 a celkovo vyhrali iba jeden z posledných piatich duelov. Hokejisti spod Urpína vyhrali posledné tri vzájomné stretnutia v Miškovci, no to ešte disponovali inou silou. V prvom tohtosezónnom meraní síl uspeli vo Zvolene 2:1 po samostatných nájazdoch. Z pohľadu tabuľky ide o súboj susedov z deviatej a desiatej priečky, pričom "ľadové medvede" sú na tom o štyri body lepšie. Pikantnú príchuť bude mať zápas pre maďarského brankára Adama Vaya, ktorý v minulosti strážil svätyňu Miškovca. Banskobystričania majú stále najhoršie oslabové hry v lige - iba 70-percentná úspešnosť.

Náš tip: 1

HC Košice – HK Nitra - (SPORT2) 18:00

Košičania odohrajú už piaty domáci zápas v rade, pričom posledné tri vyhrali. Vonku sa predstavili naposledy práve v Nitre, kde prehrali 2:5. "Corgoni" zareagovali na dve prehry hladkou výhrou 4:1 nad Detvou a v tabuľke strácajú na prvý Poprad iba jeden bod. Zaujímavá bude konfrontácia najlepších presilových hier ligy (Nitra 30,23%) s najhoršími (Košice 7,4%). Papierovými favoritmi sú hostia, no ak zopakujú domáci oduševnené výkony z posledných zápasov a opäť ich podrží vo výbornej forme chytajúci brankár Sedláček, nemusia byť bez šance. 

Náš tip: X2

HK Poprad – HK Dukla Michalovce - 18:00

Pred východniarskym derby sú obaja súperi v diametrálne odlišnom stave. Domáci "Kamzíci" si užívajú veľkú pohodu a ich bodová séria trvá už deväť zápasov. Poprad sa vďaka tomu posunul na prvú priečku tabuľky. Hostia zo Zemplína sa naopak trápia a séria piatich extraligových prehier pripravila o prácu trénera Miroslava Chudého. Pod Tatrami ta uvidíme debut Fína Valtonena v slovenskej súťaži. Prejaví sa efekt z jeho príchodu už v prvom zápase? Isté je, že náročnejší zápas si pre svoju premiéru ani vybrať nemohol.

Náš tip: 1X

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipos Extraliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia