spravy.sk spravy.sk

Michalovce hľadajú stratenú údernosť presiloviek
zdroj: jäzva

Piatkové ukončenie série piatich prehier na ľade Popradu vylepšilo náladu v michalovskej šatni iba na pár dní. V nedeľňajšom domácom súboji proti Miškovcu utrpeli ďalšiu porážku a potvrdili tak, že domáci ľad pre nich nie je ani zďaleka takou výhodou, než tomu bolo v minulej sezóne.

„Pred zápasom sme si to predstavovali úplne inak. Osobne som veril, že nám víťazstvo z Popradu naleje do žíl novú energiu. Opäť sme však urobili veľa zbytočných faulov v útočnej tretine a na druhej strane sme neodohrali dobré presilové hry. Naša presilovka je momentálne naozaj zlá. „Special teams“ rozhodujú zápasy a to musíme zlepšiť,“ povzdychol si po prehre 1:2 útočník Dukly Marek Bartánus.

Presiloviek bolo na oboch stranách požehnane. Zatiaľ čo hostia z Maďarska však vyťažili zo siedmich početných výhod dva góly, Zemplínčania vydolovali z deviatich presiloviek iba Bartánusov kontaktný gól na 1:2. Ten padol deväť sekúnd pred koncom druhej tretiny a na vyrovnanie bolo teda ešte času viac ako dosť.

Miškovec je výborné korčuliarske mužstvo. Tak ako my. Natrénované máme, ale potrebujeme využívať presilovky. Dvakrát sme si skrátili presilovú hru zbytočným faulom a hrali sme piati proti trom, štyria proti trom, piati proti štyrom a v závere i šiesti proti piatim. Príležitostí zahrať si v presile bolo teda dosť,“ upozornil 33-ročný útočník, ktorému chýba drvivá údernosť početných výhod z úvodu sezóny. „Musíme to zjednodušiť. Zbytočne tam hľadáme krásne prihrávky cez tri hokejky do prázdnej bránky. V tejto fáze sme však v takom štádiu, že si nevieme poriadne posunúť puk. Musíme to pilovať na tréningu.“

Bartánus - Rajna
jäzva

Ešte nedávno sa pohybovala michalovská presilovková efektivita na úrovni vyše 30 percent. V poslednom období však výrazne poklesla a na tento fakt upozornil aj nový tréner Tomasz Valtonen.

„Začali sme celkom dobre a poctivo sme korčuľovali. Z toho sme si vypracovali kvalitné šance, ale zlyhali sme v presilovkách. V početnej výhode sme odohrali 16 minút a jeden strelený gól je preto málo. V presilovkách musíme ukázať viac a zároveň musíme hrať disciplinovanejšie,“
poznamenal fínsky tréner, podľa ktorého je pred tímom Dukly veľa práce. „Za sebou máme iba jeden poriadny spoločný tréning a potrebujeme vylepšiť veľa vecí. V utorok príde ďalšia šanca a ja verím, že ju využijeme. Bude to však dlhší proces. Sú tu veci, s ktorými som spokojní a chlapci sa snažia. Bojujú a to je pozitívne. Potrebujeme však vylepšiť niektoré štrukturálne veci.“

miškovec po góle
jäzva

Podobné problémy mali pred časom aj v Miškovci. Zverenci trénera Davida Allisona však postupne pochopili jeho požiadavky a z posledných šiestich zápasov vyhrali štyri.

„V poslednom domácom zápase sme hrali proti Banskej Bystrici veľmi zle. Potrebovali sme teda ukázať reakciu a to sa nám podarilo. Chlapci hrali dobrý hokej a odohrali poctivých 60 minút,
“ pochválil svoj tím asistent trénera Hunor Strenk. „Z množstva oslabových hier sme inkasovali iba jeden gól a sami sme naopak dve presilovky využili. Michalovce majú veľmi silný tím s kvalitnými individualitami. Sú to preto pre nás naozaj cenné tri body.“

Ďalší pokus o využitie výhody domáceho ľadu dostanú Michalovčania už v utorok proti Trenčínu. Doterajšia bilancia je však mizivá, veď z doterajších siedmich tohtosezónnych duelov na vlastnom ľade prehrali až v piatich (vrátane pohárového zápasu proti Popradu).

„Chýbajú nám diváci, ale takto to majú všetci v lige a nemôžeme sa na to vyhovárať. Doma musíme ukázať ešte väčší zápal. Máme dobré mužstvo, ale aj kvalitní hráči musia niekedy voliť jednoduchšie varianty. Potrebujeme to zlepšiť,