spravy.sk spravy.sk

Aktuálne

Čajkovský rozhodol o víťazstve Dinama Moskva nad Jaroslavľom

Michal Čajkovský rozhodol vo štvrtok gólom v predĺžení o víťazstve Dinama Moskva nad Lokomotivom Jaroslavľ 4:3 pp. V zápase si pripísal aj jednu asistenciu. Čajkovský strelil piaty gól v tejto sezóne KHL. Dinamo prehrávalo po dvoch tretinách už 0:3, no v tretej dvadsaťminútovke dokázalo vyrovnať. Pri prvom v 51. min Čajkovský asistoval Oscarovi Lindbergovi. O rozhodujúci zásah sa sám postaral v 64. minúte. V drese Čerepovca nastúpil vo štvrtom útoku Adam Liška, no do štatistík sa nezapísal a jeho tím prehral 2:3. Po druhej tretine pritom ešte viedol 2:0. Traktor Čeľabinsk zdolal svojho regionálneho rivala Avtomobilist Jekaterinburg 4:3 po predĺžení. V 69. sekunde predĺženia o tom rozhodol kapitán domácich Sergej Kalinin. Hráčom Jekaterinburgu sa prestalo v súťaži dariť, prehrali už štvrté stretnutie v sérii.

KHL - štvrtok:

Torpedo Nižnij Novgorod - Jokerit Helsinki 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Góly: 23. a 58. Varnakov, 25. Belevič - 13. Tolvanen, 49. Anttila

Severstaľ Čerepovec - SKA Petrohrad 2:3 (0:0, 2:0, 0:3)

Góly: 32. Petunin, 34. Vovčenko - 46. Kemppainen, 47. Burdasov, 54. Ketov

Dinamo Minsk - Viťaz Podoľsk 4:3 pp (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)

Góly: 12. a 57. Spooner, 39. Šarangovič, 63. Gorbunov - 26. Daugaviňš, 42. Borodkin, 47. Tedenby

HK Soči - CSKA Moskva 1:4 (1:2, 0:1, 0:1) Góly: 11. Šmeľov - 10. Robinson, 10. Slepyšev, 26. Afanasiev, 59. Šalunov

Dinamo Moskva - Lokomotiv Jaroslavľ 4:3 pp (0:0, 0:3, 3:0 - 1:0)

Góly: 51. Lindberg (ČAJKOVSKÝ), 57. Kagarlickij, 57. Šipačov, 64. ČAJKOVSKÝ - 21. Kajumov, 34. Rafikov, 40. Lander

Traktor Čeľabinsk - Avtomobilist Jekaterinburg 4:3 pp (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 16, Sedlák, 34. Hyka, 60. Aberg, 62 Kalinin - 17. Makejev, 31. Belousov, 49. Holland

Avangard Omsk - Amur Chabarovsk 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Góly: 38. a 60. Knight, 5. Boucher, 6. Činachov - 15

. Pianov, 48. Zohorna

Obranca Islanders Boychuk ukončil kariéru pre zranenie oka

Obranca  klubu NHL New York Islanders Johnny Boychuk sa rozhodol ukončiť kariéru. Dôvodom je zranenie oka, ktoré utrpel počas minulej sezóny. V profilige odohral 13 sezón. Tridsaťšesťročný hokejista si vážne poranil pravé oko 3. marca, keď ho korčuľou nešťastne zasiahol útočník Montrealu Canadiens Artturi Lehkonen.

Boychuk absolvoval operáciu a množstvo lekárskych kontrol, ale napokon sa rozhodol pre ukončenie kariéry. S Islanders mal ešte dva roky platnú zmluvu, ktorú podpísal v marci 2015. V drese "ostrovanov" strávil šesť sezón. Šesť sezón odohral aj za Boston Bruins, s ktorým v roku 2011 získal Stanleyho pohár. Kanadský hokejista vstúpili do NHL v drese Colorada Avalanche, ktoré ho v roku 2002 draftovalo v 2. kole. V základnej časti NHL odohral 725 zápasov, strelil 54 gólov a nazbieral 206 bodov.

Tampa Bay predĺžila zmluvu so Sergačovom o tri roky

Vedenie úradujúceho držiteľa Stanleyho pohára Tampa Bay Lightning uzavrelo novú trojročnú zmluvu s Michailom Sergačovom. Dvadsaťdvaročný ruský obranca si počas tohto obdobia príde v hokejovej NHL na 14,4 milióna dolárov.

Sergačov patril k stabilným členom tímu "bleskov", ktorý aj so slovenským obrancom Erikom Černákom zdvihol v edmontonskej "bubline" nad hlavu slávny pohár. Mladý ruský obranca strelil v 70 dueloch základnej časti 10 gólov a pridal 24 asistencií. V 25 zápasoch play off nazbieral 10 bodov.

Lightning získali Stanley Cup druhýkrát v klubovej histórii. Do Tampy prišiel Sergačov v roku 2017 z Montrealu Canadiens výmenou za Jonathana Drouina. Montreal ho draftoval v roku 2016 z deviateho miesta.

Bakoš pri víťazstve Spartaka s bilanciou 1+1, J. Hudáček striedal

Hokejisti Červenej hviezdy Kchun-lun s Dávidom Bondrom v zostave prehrali s Amurom Chabarovsk 2:4. Slovenský útočník si pripísal prvú asistenciu v tejto sezóne. Pri víťazstve Spartaka Moskva na ľade Soči 5:3 sa blysol gólom a asistenciou útočník Martin Bakoš. Jeho spoluhráč brankár Július Hudáček prenechal v 28. minúte za stavu 3:3 miesto Alexandrovi Truškovovi.

sumáre:

Červená hviezda Kchun-lun - Amur Chabarovsk 2:4 (0:1, 2:1,0:2)

Góly: 24. Chelios, 38. Bakanov (BONDRA) - 13. Turbin, 34. Lugin, 52. Gorškov, 58. Mašín

Severstaľ Čerepovec - Viťaz Moskovská oblasť 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 37. Morozov, 58. Provolnev - 21. Dergačov

Torpedo Nižnij Novgorod - Avtomobilist Jekaterinburg 5:1 (3:1, 2:0, 0:0)

Góly: 8. Žafiarov, 12. Miele, 16. Žafiarov, 32. Paigin, 40. Čechovič - 12. Dacjuk

Dinamo Minsk - Lokomotiv Jaroslavľ 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 21. Kozun, 63. Šarangovič - 57. Korškov

Jokerit Helsinki - Dinamo Moskva 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Góly: 1. Joensuu, 28. Krejčík, 33. O'Neill, 33. Pakarinen, 43. Joensuu, 47. Pakarinen - 60. Kuljomin

SKA Petrohrad - Barys Nursultan 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)

Góly: 10. Morozov, 16. Ketov, 36. Marčenko, 46. Tkačev - 17. Svedberg, 20. Lilja, 43. Videll

HK Soči - Spartak Moskva 3:5 (1:0, 2:3, 0:2)

Góly: 4. Rundblad, 27. Šmeljov, 29. Rundblad - 26. Talalujev, 26. Radil (BAKOŠ), 28. Sokolov, 41. BAKOŠ, 60. Fjodorov

Dva presné zásahy Grigera, víťazný gól Tršku, presadil sa aj Marcinko

Dávid Griger zaznamenal v dohrávke 14. kola českej najvyššej súťaže pri víťazstve Liberca na ľade Pardubic 4:1 dva presné zásahy. V hostí si pripísal bod za asistenciu aj obranca Mislav Rosandič. Víťazným gólom do siete Komety Brno sa len minútu pred koncom tretej tretiny zaskvel obranca Vítkovíc Peter Trška. Jeho tím zvíťazil v dohrávke 5. kola na súperovom ľade 3:2.

V zápase 9. kola sa medzi Hradcom Králové a Třincom stanovil skóre na konečných 0:3 slovenský útočník Tomáš Marcinko. Z víťazstva sa tešil aj tréner Vladimír Országh. Jeho Litvínov si v 6. kole poradil s Olomoucom 4:3 po samostatných nájazdoch. V nich bol v prvej sérii úspešný František Gerhát. Slovenský hokejista Mário Lunter pomohol v dohrávke 14. kola dvoma asistenciami k vysokému víťazstvu Mladej Boleslavi nad Karlovymi Varmi 11:4.

Z plného bodového zisku sa tešil aj obranca Plzne Peter Čerešňák. Pod víťazstvo 3:1 na ľade Sparty Praha sa podpísal dvoma asistenciami.

ČR - dohrávky 14. kola:

HC Sparta Praha - Škoda Plzeň 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Góly: 8. Něměček - 13. Suchý (ČEREŠŇÁK), 30. Suchý, 33. Musil (ČEREŠŇÁK)

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 11:4 (5:0, 2:1, 4:3)

Góly: 7. Šťastný, 16. Zohorna (LUNTER), 17. Jääskeläinen, 17. Najman, 20. Flynn, 24. Šťastný, 28. Šťastný, 43. Najman, 50. Šťastný, 51. Flynn, 54. Pláněk (LUNTER) - 31. Zábranský, 49. Šenkeřík, 55. Šenkeřík, 56. Kaše

HC Dynamo Pardubice - Bílí Tigři Liberec 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Góly: 37. Claireaux - 12. Birner (ROSANDIČ), 23. Vlach, 40. GRIGER, 57. GRIGER dohrávka 8. kola: Madeta Motor České Budějovice - PSG Berani Zlín 1:4 (0:0, 0:1, 1:3) Góly: 47. Venkrbec - 37. Hamrlík, 53. Karafiát, 58. Šlahař, 59. Kubiš

dohrávka 6. kola:

HC VERVA Litvínov - HC Olomouc 4:3 (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 2:1)

Góly: 1. Jarůšek, 32. Zygmunt, 50. Balinskis, rozh. nájazd premenil Hanzl - 25. Kolouch, 31. Kolouch, 53. Bambula

dohrávka 5. kola:

Kometa Brno - HV Vítkovice Ridera 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Góly: 28. Schneider, 49. Mueller - 6. Mikyska, 52. Hruška, 59. TRŠKA

dohrávka 9. kola:

Mountfield Hradec Králové - HC Oceláři Třinec 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 15. Růžička, 48. Stránsky, 60. MARCINKO

Dvaja reprezentanti Kanady mali pozitívny test na koronavírus

Dvaja hokejoví reprezentanti Kanady do 20 rokov mali pozitívny test na koronavírus. Podľa informácií agentúry AP museli kanadskí reprezentanti odložiť utorkový tréning, mená nakazených hokejistov neuviedli. Výkonný riaditeľ reprezentácie Scott Salmond uviedol, že oboch hráčov umiestnili do karantény v tímovom hoteli v Red Deer. Pred príchodom do kempu otestovali všetkých hráčov i realizačný tím, pravidelné testy absolvovali všetci v uplynulých desiatich dňoch.

Hráči Columbusu a Las Vegas majú koronavírus

Kluby hokejovej NHL Columbus Blue Jackets a Las Vegas Golden Knights museli pre pozitívne prípady na nový koronavírus u svojich hráčov zatvoriť tréningové centrá. Informáciu priniesla agentúra AP.

Las Vegas potvrdilo štyroch nakazených, Columbus počet bližšie špecifikoval. Všetci nastúpili ihneď do povinnej karantény a nemajú vážnejšie zdravotné problémy. Hráči sa v klubových priestoroch individuálne pripravovali na štart novej sezóny, ktorá by sa mal začať 1. januára 2021. Podmienkou je dohoda medzi hráčskou asociáciou a vedením súťaže.

Cestovné kancelárie žiadajú od Amuru Chabarovsk milióny rubľov

Ruský klub Amur Chabarovsk čelí dvom žalobám cestovných kancelárií. Tie sa na arbitrážnom súde v Moskve domáhajú dovedna 83,5 milióna rubľov. Pre účastníka KHL to nie sú prvé právne problémy, v minulosti ho zažalovala aj ďalšia cestovná kancelária, ktorá žiadala 23,8 milióna rubľov. Neskôr žalobu stiahla.

DeBrusk podpísal s Bruins nový dvojročný kontrakt

Kanadský hokejista Jake DeBrusk sa ako obmedzený voľný hráč dohodol s klubom NHL Boston Bruins na novej dvojročnej zmluve. V priemere zarobí 3,675 milióna dolárov za sezónu, informovala agentúra AP.

Dvadsaťštyriročný krídelník, ktorého Bruins draftovali pred piatimi rokmi v 1. kole z celkového 14. miesta, má za sebou tri sezóny v drese Bostonu. V tej minulej nastrieľal 19 gólov a pridal 16 asistencií v 65 zápasoch základnej časti, v 13 stretnutiach play off pridal štyri body (4+0). Novú zmluvu s Bostonom stále nepodpísal dlhoročný kapitán Zdeno Chára. Skúsený slovenský obranca si chce počkať na termín štartu nového ročníka, podľa zámorských médií pritom zvažuje aj iné možnosti.

Marleau chce v novej sezóne prenokať rekord Howea v počte zápasov

Kanadský hokejista Patrick Marleau nemieni v dohľadnej dobe ukončiť kariéru. Štyridsaťjedenročný útočník podpísal tento rok zmluvu so San Jose Sharks a podľa stanice NBC chce v novej sezóne prekonať rekord Gordieho Howea v počte odohraných zápasov v základnej časti v NHL. Rekord Gordieho Howea je 1767 zápasov, Marleau potrebuje na jeho prekonanie 45 duelov. V uplynulej sezóne odohral 66 stretnutí v základnej časti, v ktorých strelil 11 gólov a pridal 11 asistencií.

Hanlon už nie je tréner Krefeldu, odstúpil na vlastnú žiadosť

Kanaďan Glen Hanlon už nie je tréner nemeckého hokejového tímu Krefeld Pinguine. Podľa informácií z klubového webu sa tak rozhodol na vlastnú žiadosť.

Šesťdesiattriročný Hanlon prišiel do Krefeldu v máji tohto roku, predtým trénoval v účastníka najvyššej slovenskej súťaže DVTK Miškovec. Od 1. apríla 2010 do 18. mája 2011 pôsobil vo funkcii hlavného trénera Slovenskej reprezentácie.

"Existuje veľa dôvodov pre moje rozhodnutie. V prvom rade sú to osobné dôvody a pandémia koronavírusu, kvôli ktorej sa v mojom veku musím vrátiť ku svojej rodine," uviedol Hanlon.

Nový ročník Nemeckej hokejovej ligy (DEL) odštartuje 17. decembra.

Ďaloga rozhodol v predĺžení o výhre Pardubíc, Tybor 1+2, Mikuš 1+1

Andrej Kudrna prispel v 20. kole českej extraligy gólom a asistenciou k vysokému víťazstvu Sparty Praha nad Olomoucom 7:1. Obranca Marek Ďaloga rozhodol o víťazstve Pardubíc nad Třincom 7:6 po predĺžení. Radoslav Tybor zaznamenal v drese domácich gól a dve asistencie, Juraj Mikuš mal bilanciu 1+1. Mário Lunter si v drese Mladej Boleslavi pripísal na konto asistenciu, jeho tím však prehral na domácom ľade s Vítkovicami 2:4. Radoslav Tybor

česká liga - 20. kolo:

HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 7:6 pp (2:4, 1:2, 3:0 - 1:0)

Góly: 1. TYBOR, 15. Svačina, 27. Nakládal (TYBOR), 42. MIKUŠ, 43. Camra (MIKUŠ), 60. Svačina, 63. ĎALOGA (TYBOR) – 6. Kundrátek, 6. Stránsky, 9. Vrána, 19. Růžička, 27. Stránsky (GERNÁT), 37. Jaroměřský

HC Kometa Brno - PSG Berani Zlín 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)

Góly: 2. Schneider, 10. a 41. Mueller, 27. Zaťovič, 60. Süss - 31. Gazda, 41. Honejsek, 55. Kubiš

Madeta Motor České Budějovice - Bílí Tigři Liberec 3:2 pp a sn (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 5. Raška, 21. Voženílek – 11. Bulíř, 18. Filippi (ROSANDIČ), rozh. nájazd premenil Musil

HC Sparta Praha - HC Olomouc 7:1 (3:0, 3:0, 1:1)

Góly: 7. Řepík, 12. Košťálek, 12. Rousek (tr.str.), 30. Buchtele (KUDRNA), 22. KUDRNA, 31. Jandus, 59. Buchtele - 54. Kucsera

BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Ridera 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Góly: 35. Flynn, 41. Šťastný (LUNTER) – 1. a 60. Lakatoš, 15. Polášek, 21. Schleiss

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 19. Vondráček

Mountfield Hradec Králové - HC VERVA Litvínov 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)

Góly: 1. Hronek, 8. Šalda. 12. Pavlík, 30. Růžička – 55. GERHÁT

Čajkovský rozhodol o víťazstve Dinama Moskva v Čeľjabinsku

Slovenský hokejista Michal Čajkovský strelil víťazný gól Dinama Moskva, ktoré v nedeľňajšom zápase KHL triumfovalo na ľade Traktoru Čeľjabinsk 5:2. Dvadsaťosemročný obranca sa presadil v 32. minúte a zaznamenal svoj štvrtý presný zásah v 25. zápase sezóny. Jeho tím si pripísal tretie víťazstvo za sebou.

KHL - sumáre: Salavat Julajev Ufa - Barys Nursultan 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) Góly: 14. Hartikainen, 27. Kugryšev, 33. Kadejkin, 50. Vorobjov - 9. Starčenko Traktor Čeľjabinsk - Dinamo Moskva 2:5 (0:1, 2:3, 0:1) Góly: 24. Osnovin, 35. Švarjov - 17. Jaškin, 25. Tarasov, 32. ČAJKOVSKÝ, 32. Lindberg, 41. Jaškin Metallurg Magnitogorsk - Severstaľ Čerepovec 1:4 (1:0, 0:2, 0:2) Góly: 13. Potechin - 26. Petunin, 34. Matuškin, 45. Garejev, 49. Kodola

Ottawa uzavrelo zmluvu s ruským nováčikom Sokolovom

Ottawa Senators uzavrel trojročný nováčikovský kontrakt s ruským útočníkom Jegorom Sokolovom. Finančné detaily ani jedna zo strán nezverejnila. Dvadsaťročný Sokolov bol v minulej sezóne najproduktívnejším hráčom Cape Breton Eagles v juniorskej lige QMJHL, keď v 52 zápasoch základnej časti strelil 46 gólov a nazbieral 92 bodov.

Sokolov pomohol Rusom na uplynulých majstrovstvách sveta do 20 rokov k zisku striebra, na turnaji v Česku strelil tri góly a pripísal si štyri body. Senators ho draftovali tento rok v druhom kole zo 61. miesta.

Záborský, Krištof a Skalický asistovali v sobotných zápasoch Liigy

Hokejisti SaiPy Lappeenranta zvíťazili v sobotnom zápase fínskej Liigy aj vďaka dvom asistenciám slovenského útočníka Tomáša Záborského nad Vaasanom Sport 3:2 po predĺžení. Kärpät Oulu si doma poradil s Ässätom Pori 5:4 po predĺžení, v drese víťazného tímu zaznamenal bod za asistenciu slovenský útočník Michal Krištof. Rovnakým spôsobom sa do štatistík zapísal Pavol Skalický, jeho tím Lukko Rauma vyhral nad JYP Jyväskylä 6:1. Líder súťaže Ilves Tampere utrpel štvrtú prehru v sezóne, domácemu Jukuritu podľahol 3:5.

Liiga - výsledky: Hämeenlinna - TPS Turku 2:3 pp a sn, Jukurit - Ilves Tampere 5:3, Kärpät Oulu - Ässät Pori 5:4 pp (za domácich Krištof 0+1), KooKoo - Pelicans Lahti 2:3, SaiPa - Vaasan Sport 3:2 pp (za domácich Záborský 0+2), Tappara Tampere - KalPa Kuopio 2:1 pp, JYP Jyväskylä - Lukko Rauma 1:6 (za hostí Skalický 0+1)

Jokerit ukončil zmluvu s Lehtonenom, je voľný pre Toronto

Jokerit Helsinki sa dohodol na ukončení zmluvy s obrancom Mikkom Lehtonenom a uvoľnil ho pre potreby tímu NHL Toronto Maple Leafs. Lehtonen podpísal v máji s "javorovými listami" ročný kontrakt na 950.000 dolárov. Dvadsaťšesťročný obranca strelil osem gólov a nazbieral 17 bodov v 17-tich dueloch tejto sezóny KHL.

Nedraftovaný hráč bol v roku 2014 členom fínskej reprezentácie do 20 rokov, ktorá prekvapujúco získala na majstrovstvách sveta vo Švédsku zlato. Výkonmi ho vtedy zatienili Rasmus Ristolainen, či Olli Määttä. Lehtonen sa v poslednom čase vypracoval na špičkového obrancu a dostane šancu v NHL. V Toronte zabojuje o mieste medzi top šiestimi obrancami Maple Leafs, jeho rivalmi budú Travis Dermot, Justin Holl, Rasmus Sandin, T.J. Brodie, či Slovák Martin Marinčin.

Leksandu nestačil Hrivíkov gól, Linköpingu podľahol 1:2 pp

Hokejisti Leksandu prehrali vo štvrtkovom zápase najvyššej švédskej ligy na svojom ľade s Linköpingom 1:2 po predĺžení. Nestačil im ani gól slovenského útočníka Mareka Hrivíka. Ten v 26. minúte vyrovnal stav stretnutia. Hrivíkovi sa na severe Európy darí, keď strelil svoj piaty gól v sezóne a s 23 bodmi je na čele tabuľky kanadského bodovania.

výsledky:
Brynäs - Växjö 1:3, Frölunda - Oskarshamn 4:1, Leksand - Linköping 1:2 pp /M. Hrivík za domácich 1+0/, Lulea - Örebro 4:3 pp, Skelleftea - Djurgaarden 3:1

Čajkovský s asistenciou pri triumfe Dinama Moskva nad Rigou

Hokejisti Neftechimiku Nižnekamsk so slovenským útočníkom Liborom Hudáčkom prehrali vo štvrtkovom súboji KHL s favorizovaným CSKA Moskva 2:4. Hudáček ako center elitnej formácie domácich odkorčuľoval takmer 17 minút, bránku súpera ohrozil tromi strelami, svoje doterajšie 17-bodové konto, ktoré z neho robí lídra produktivity tímu, však nerozšíril. Naopak, bod si pripísal obranca Dinama Moskva Michal Čajkovský po prihrávke na jeden z troch gólov českého útočníka Dmitrija Jaškina, ktorými prispel k jasnému víťazstvu moskovského tímu nad Dinamom Riga 6:1. Hokejisti Avandgardu Omsk uspeli vo štvrtkovom dueli KHL na ľade Barysu Nursultan. Druhý tím Východnej konferencie zvíťazil 5:2, pričom dvomi gólmi sa o to postaral Denis Žernov. Center druhého útoku hostí otvoril i uzavrel skóre zápasu. Hokejisti Amuru Chabarovsk zdolali v úvodnom štvrtkovom stretnutí KHL Metallurg Magnitogorsk 2:1 po predĺžení. Oba góly domácich strelil český útočník Hynek Zohorna.

Amur Chabarovsk - Metallurg Magnitogorsk 2:1 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 4. a 62. H. Zohorna – 27. Čibisov

Barys Nursultan – Anadgard Omsk 2:5 (1:3, 0:1, 0:1)

Góly: 12. Lilja, 46. Gurkov - 5. a 54. Žernov, 9. Jakupov, 17. Jemelin, 39. Semjonov

Neftechimik Nižnekamsk - CSKA Moskva 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

15. Čivilev, 48.Porjadin – 14. Popov, 22. Maksimov, 27.Svetlakov, 52. Loktionov

Lokomotiv Jaroslavľ – Jokerit Helsinki 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

Góly: 24. Ohtamaa – 16. Pudas, 19. Tolvanen, 28. O'Neill, 38. Joensuu

Ak Bars Kazaň - Torpedo Nižnij Novgorod 7:5 (2:1, 2:1, 3:3)

Góly: 11., 19. a 58. Tichonov, 29. Galijev, 32. Voronkov, 56. Judin, 20. Liamkin - 3. Miele, 30. Shenfeld, 43. Szwarz, 53. Čechovič, 60. Pajgin

Dinamo Minsk - HK Soči 3:2 pp (1:1, 0:0, 1:1 – 1:0)

Góly: 11. Protas, 20. Prince, 63. Kozun - 6. Šmeljov, 57. Rudenkov

Dinamo Moskva - Dinamo Riga 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)

Góly: 11., 22. a 45. Jaškin (na druhý ČAJKOVSKÝ), 8. Šipačov, 45. Mironov, 47. Bryzgalov – 29. Mitchell

Pardubice podľahli Mountfieldu

Hokejisti Mountfieldu HK zvíťazili vo štvrtkovom zápase českej extraligy na ľade Pardubíc 5:2. na triumfe sa najvýraznejšie podieľal útočník Vladimír Růžička, ktorý strelil gól a na dva prihral.

sumár:

Pardubice - Mountfield HK 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)

Góly: 24. Blumel, 49. Camara - 10. Sklenář, 30. Zámorský, 44. Pavlík, 46. Růžička, 55. Perret

Nová sezóna nemeckej ligy sa začne 17. decembra

Od 17. decembra sa opäť začne najvyššia nemecká hokejová súťaž. Ligu ukončili 10. marca pre pandémiu koronavírusu a štart nového ročníka museli dvakrát odložiť. Pre pandémiu pozmenili formát, štrnásť tímov rozdelia na dve skupiny podľa geografického kľúča.

V rámci skupiny odohrá každý s každým dva domáce zápasy plus jeden domáci so súperom z druhej skupiny, celkovo je naplánovaných 38 stretnutí. Do play off postúpia najlepšie štyri tímy z oboch skupín, série budú na dve víťazstvá. Sezóna vyvrcholí najneskôr 7. mája.

Bakoš prispel gólom a dvoma asistenciami k triumfu Spartaka Moskva

Martin Bakoš prispel gólom a dvoma asistenciami k triumfu Spartaka Moskva v stredajšom zápase KHL nad Severstaľom Čerepovec 4:3 po predĺžení. Bakoš sa podieľal aj na víťaznom zásahu dvojgólového Maksima Cyplakova v nadstavení. Jeho krajan Július Hudáček v bránke domácich zaznamenal 27 úspešných zákrokov. Po zranení sa do zostavy Severstaľu vrátil Adam Liška, no nebodoval.

KHL - streda:

SKA Petrohrad – Traktor Čeľjabinsk 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 53. Hyka

Spartak Moskva – Severstaľ Čerepovec 4:3 pp (2:1, 1:0, 0:2 - 1:0)

Góly: 4. Širokov, 6. BAKOŠ, 23. Cyplakov (BAKOŠ), 63. Cyplakov (BAKOŠ) – 18. Petunin, 52. Kapustin, 54. Petunin

Gernát a Marcinko s gólom a asistenciu pri výhre Třinca, Miloš Roman 0+1

Trojica slovenských hokejistov Martin Gernát, Tomáš Marcinko a Miloš Roman prispela k víťazstvu Třinca nad Českými Budějovicami 6:3 v utorkovom súboji 13. kola českej extraligy. Gernát a Marcinko si pripísali zhodne gól a asistenciu, Roman prispel k výhre jednou asistenciou. Třinec vyhral aj ôsmy zápas v sezóne, v doterajšom priebehu ročníka stratil iba bod.

Česká extraliga - 13. kolo:

HC Oceláři Třinec - Motor České Budějovice 6:3 (2:0, 3:2, 1:1)

Góly: 4. GERNÁT (MILOŠ ROMAN), 12. Chmielewski (GERNÁT), 22. Galvinš (MARCINKO), 27. MARCINKO, 32. M. Stránský, 45. Jašek – 22. Michnáč, 36. Plášil (ČILIAK), 60. Pýcha /M. Čiliak (Č. Budějovice) chytal do 45. min, inkasoval šesť gólov, pripísal si asistenciu/

Cehlárik prispel gólom k víťazstvu Leksandu, Hrivík asistova

Peter Cehlárik prispel v pondelok vo švédskej lige gólom k víťazstvu Leksandu nad Frölundou 4:0. V 7. minúte otvoril skóre po prihrávke svojho krajana Mareka Hrivíka.

Elitserien: Leksand - Frölunda 4:0 /za domácich Cehlárik 1+0, Hrivík 0+1/, Djurgarden - Skelleftea 3:2 pp

J. Hudáček vychytal víťazstvo Spartaka Moskva nad Podoľskom

Hokejisti Ak Bars Kazaň zvíťazili v pondelňajšom zápase KHL nad Avtomobilist Jekaterinburg 3:0 a upevnili si miesto na čele Východnej konferencie. Dianmo Moskva v zostave so slovenským obrancom Michalom Čajkovským zvíťazilo doma nad Neftechimikom Nižnekamsk 3:0. V drese hostí hral Libor Hudáček. Jeho brat Július vychytal víťazstvo Spartaka Moskva na ľade Podoľska 3:1, keď predviedol 23 úspešných zákrokov.